آشفتگی بارسلونا هنگام گل چهارم لیورپول (عکس)

گل چهارم لیورپول در اثر غفلت بازیکنان بارسا و هوشمندی بازیکنان تیم میزبان به ثمر رسید. به گزارش “ورزش سه”، بارسلونا دیشب در شرایطی با چهار گل مغلوب لیورپول شد که بعد از دریافت گل زودهنگام و دبل جورجی واینالدوم در اوایل نیمه دوم، به نظر می رسید بازی به وقت اضافی کشیده خواهد شد، اما کرنر هوشمندانه لیورپول اوضاع را تغییر داد. در ادامه موقعیت بازیکنان بارسا در هنگام به ثمر رسیدن گل چهارم لیورول را مرور خواهیم کرد؛

آرتورو ویدال تا زمان حضور در میدن بازیکن یارگیر اوریگی بود اما بعد از تعویض هافبک شیلیایی، اوریگی آزادانه در میدان بازی می کرد.

در هنگام نواخته شدن کرنر آرنولد در گل چهارم، به نظر می رسید یوردی آلبا در حال مهار ژردان شقری است و گرچه جرارد پیکه همیشه در فضای مقابل مارک آندره تراشتگن بازیکنی قابل اعتماد است، اما در این صحنه او نیز غفلت کرد. کلمنت لانگله در محوطه جریمه آماده مهار ویرژیل فن دایک، تهدید اصلی لیورپول روی ضربات ایستگاهی شده بود و سرخیو بوسکتس نیز همانجا در انتظار حرکت جوئل ماتیپ بود.

ایوان راکیتیچ نیز بازیکن یارگیر فابینیو در نزدیکی محوطه بود. به نظر می رسید سرخی روبرتو باید یارگیر اوریگی در محوطه باشد اما علیرغم تلاش فراوان، هنگام نواخته شدن کرنر آرنولد، پشت این بازیکن به توپ بود.

آرتور از وظایف دفاعی خود آگاه نبود و هیچ بازیکنی از لیورپول را مهار نکرده بود. همانند بسیاری از مهاجمان فوتبال مدرن، لوییس سوارز می توانست در یارگیری ایفای نقش کند اما این اتفاق رخ نداد و در این یمان تنها لیونل مسی وظیفه ای دفاعی نداشت، زیرا او در گوشه محوطه در انتظار زدن ضدحمله ای روی دروازه لیورپول بود و اینگونه مرسی سایدی ها با زیرکی به گل چهارم رسیدند.

منبع : ورزش سه